3 adımda kendinize zaman yaratın! - womenist.net 

3 adımda kendinize zaman yaratın!

Günü uzatmak mümkün olmadığına göre, bir şeyler yapıp günden zaman artırmak gerekiyor. Peki, ama nasıl?!

None Zamansızlık hepimizin ortak şikayeti. Özellikle çalışan kadınların en büyük derdi olan zamansızlık için yapılabilecek bir şeyler yok mu? Elbette var. Günlük rutin yaptığınız işlerden çalacağınız beşer, onar dakikayla, her gün kendinize bir iki saat ekstra zaman yaratabilirsiniz. Womenist.net olarak size işin sırrını açıklamaya karar verdik!

None İlk adım; gereksiz e-postalardan kurtulun

Hayatımızı esir alan internet ortamında her gün birçok gereksiz e-posta alıyoruz. “Bunun ne zararı var?” diye düşünebilirsiniz. Ancak sizden en büyük zamanı posta kutunuz çalıyor. Gereksiz e-mailler arasında önemli olanlar var mı diye geçirdiğiniz zamanı ya da o karmaşanın içinde bir türlü aradığınız e-postayı bulmadığınız zamanları bir düşünün. Elbette bazı blogları ya da indirim haberlerini takip etmek istiyor olabilirsiniz. Bunun için en önemli olanları tutun ve diğer tüm gereksiz e-bültenlerden vazgeçin. Takip ettiğiniz siteleri istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Bunun için illa ki mail almanıza gerek yok. Bu işlerinizi büyük oranda kolaylaştıracak ve kendinize zaman ayırmanıza yardımcı olacak ilk adım.

None İkinci adım; işinize odaklanın

Aynı anda birçok şeyle meşgul olursanız, işlerin hepsi yarım kalır. Ofiste mümkün olduğunca ilgi odağınızı dağıtacak şeylerden uzak durun. Facebook ve Twitter accountlarınızdan uzak durmaya çalışın. “Birkaç dakika kafam dağılsın diye bakıyorum” diyorsanız, yanılıyorsunuz çünkü bu işten kopmanıza ve farkında olmadan çok daha fazla vakit kaybetmenize neden olacaktır. Mutlaka günlük iş listesi çıkarın ve gün içinde de listeye sadık kalarak ilerleyin.

None Üçüncü adım; farkında olmadan kaybedilen zamanlar

Günlük yapılan alışverişin ya da alınan benzinin hayatınızdan ne kadar çok zaman çaldığının farkında mısınız? Bunun yerine kendinize üç dört günlük bir liste çıkarsanız, alışverişi bir kerede yapsanız ve benzinciye gittiğinizde de deponuzu bir kerede doldursanız, her gün en az yarım saat, kırk beş dakika kadar karınız olacaktır.

None Tadını çıkarın

Size önerdiğimiz bu basit çözümleri en azından bir kez deneyin. Hesaplarımıza göre, günde yaklaşık bir iki saat kadar fazladan zamanınız olacaktır. Bu süreyi ister gezmeye, ister spora ya da bir türlü zaman bulamıyorum diye ertelediğiniz şeyleri yapmaya ayırabilirsiniz. Emin olun, bunları yaptığınızda motivasyonunuz da artacaktır!

Kalplerinizi Isıtacak Yavrular!

Dünyanın en sevimli yavru hayvanlarıyla güne kısa bir ara verin!

Kalplerinizi Isıtacak Yavrular!
Kalplerinizi Isıtacak Yavrular! Devamını Oku >>

Yorum Yapın!