2012 Kehaneti - womenist.net 

2012 Kehaneti

Bu ayki yazımı yazarken tereddüt etmedim desem yalan olur. 2012 filmini seyrettikten sonra 2012’nin bir son olmadığı belki de yepyeni bir başlangıç olduğu korkunç senaryolar yerine, farklı bir şeyler yazmak istedim.

Filmi gördünüz mü bilmiyorum ancak filmdeki bazı efektler bana Cüneyt Akın’ın dünyayı kurtaran adam filmini seyrediyormuşum duygusu uyandırdı. Fakat filmin bir mesajı vardı; son senelerde küresel ısınma yüzünden birçok felaketler yaşamaya başlamıştık ve bu konuda da hala oldukça duyarsızız. Ancak neden 21 Aralık 2012 ?... Bu tarih nasıl bu kadar net? 2000 yılına girerken öngörülen hiçbir şey olmadı ve tüm dünya garip bir telaş yaşadı. Belki bu da “öylesine bir şey” diye düşündüm çünkü tüm söylenen ve yazılanlar birer kâbus senaryosu idi. Ancak biraz okuyunca ben de soluksuzlaştım… Önce Mayalar, sonra Kızılderili kavimleri, birçok ünlü kâhin hep tek tarih çevresinde toplanıyordu.Yeryüzündeki geçmiş uygarlıkların en gelişmişi olarak kabul edilen Maya uygarlığının takviminin başlangıcı M.Ö. 3114, 11 Ağustos’una dayanıyor; 5125 yıllık bu takvim 394 yıllık 13 dönemden oluşuyor, bu dönemlere  baktım,???deniyor...

Takvimin bitiş tarihi olan 21.12.2012 tarihini kimi kıyamet günü olarak adlandırırken; kimi de bilinen insanlığın sonu olacağını ve bu tarihten sonra çok güzel bir dünya olacağına inanıyor… 2012 tarihinden sonra dünyanın 5. boyuta geçeceğine inanılıyor.Kızılderili kehanetlerinde de 21 Aralık 2012 yılı çok önemli. Cherokee yerlilerine göre 11 Ocak 1990’dan 21 Aralık 2012 yılına kadar olan döneme, “devrimin sonu” adını veriyorlar. Kiero Kızılderililerine göre ise bu tarihten sonra zaman duruyor, Opi yerlilerinin kehanetlerinde ise beyaz adamlar arasında nükleer savaşların olacağı öngörülüyor. İnka’lara göre ise 2012 yılından sonra ışıltılı insanlar dönemi başlıyor.

Nostradamus kehanetlerinde de bu tarihe rastlanıyor. 2010-12 arasında ünlü kâhine, göre yeni bir dünya savaşı başlıyor, 2015 ‘e dek karanlık bir dönem, fırtınalar, iklim değişimleri, ülke değişimleri ve türlü doğa felaketlerinin yaşandığı bir dönem bu, ardından da 2016-2020 ararsında da altın çağ başlıyor.Bir başka kâhin Baba Vanga’ya göre yine 2010 yılının Kasım ayında dünya büyük bir savaşa giriyor, 2014’e dek de bu karışıklık devam ediyor. 2011’de dünya bir radyoaktif dalgaya maruz kalıyor ve bu savaş sonrası Müslüman ülkeler Avrupa üzerinde hâkimiyet kuruyor.Tüm bu karamsar tablolara bakarsak gönlümüzce yaşamaya günü gün etmeye çalışmalıyız…Gerçekten günümüzü yaşamaya çalışmalıyız. 2012 senaryolarını bir yana bırakın ancak 1 saniye sonramızı bile bilmiyoruz. Ne kadar gereksiz şeyleri kendimizi hasta edecek kadar dert edip üzülüyoruz. Değer mi?

Benim bu filmden aldığım mesaj ne olacaksa olacak ona gücümüz bir yere kadar yetiyor ancak kendi mutluluğumu inşaa etme gücü sadece benim elimde ve bunu sonuna dek kullanmalıyım. Her anımız çok kıymetli ve bunu en güzel şekilde yaşamalıyız.

Kalplerinizi Isıtacak Yavrular!

Dünyanın en sevimli yavru hayvanlarıyla güne kısa bir ara verin!

Kalplerinizi Isıtacak Yavrular!
Kalplerinizi Isıtacak Yavrular! Devamını Oku >>

Yorum Yapın!