2011 İlkbahar/Yaz’ın en iyisi: Jil Sander - womenist.net 

2011 İlkbahar/Yaz’ın en iyisi: Jil Sander

2012 Kış defileleri beklesin, ben müsadenizle 2011 İlkbahar/Yaz’a dönüyorum. En sevdiğim tasarımcının, 2011 İlkbahar/Yaz’ın en sevdiğim defilesine gidiyorum; içimi ısıtsın, baharın yakında, çok yakında, olduğunu hatırlatsın diye...

None Hava buz. Kat kat giyindim ama nafile. Kar ve dondurucu rüzgar, ilkbaharın gelmesine daha var, acele etme, diyor ama elimde değil ediyorum... Aslında seviyorum kışı ve karı ama zamanında. Mart’ta değil. Eylül Ekim ve Kasım’ın sonbahar, Aralık Ocak ve Şubat’ın kış, Mart, Nisan ve Mayıs’ın ilkbahar olmasını istiyorum, sürprizsiz. Bir yandan havanın tadını çıkarmak için akşam evde yapacağım sıcak şarabın hayalini kurarken, şu anda içimi ısıtmanın derdindeyim.  Bu nedenle, Raf Simons’a sığınıyorum...

None Karl Lagerfeld, Alber Elbaz, Tom Ford, Marc Jacobs, Phoebe Philo, Rick Owens ve Alexander Wang’in hayranıyım ama en sevdiğin, en bayıldığın, en hastası olduğun tasarımcı kim diye sorsalar, bir saniye düşünmem, Raf Simons derim, çok net. Minimalizmin kralı o. Eşi, benzeri yok. Sıkıcı bir sadelik değil onun yaptığı. Bambaşka bir boyutta sadelik: yeni, farklı, modern, sofistike ve dramatik. Hepsi bir arada.

Couture ve “yeni” minimalizmin buluştuğu 2011 İlkbahar/Yaz Jil Sander koleksiyonuyla bir kez daha büyüledi beni Raf Simons. Muhteşem neon renkler, çiçekli desenler, enine boyuna çizgiler ve volümlü uzun etekler, elbiseler ve pantolonlarla minimalizmi yeniden tanımlamış; iç ısıtan renk kombinasyonlarıyla renklerin nasıl karıştırılması konusunda ders vermiş adeta. Turuncu pantolon, pembe gömlek ve saks mavisi pardösü mü? Raf Simons yaptıysa giyerim, olur olmaz düşünmeden...

None ‘Herkes gece çıkarken mini bir kokteyl elbisesi ve ‘extreme’ ayakkabılar giyiyor, benim ilgimi 10 euroluk basic bir t-shirt ile couture etek giyen kişi çeker’ demiş ve bu düşüncesini koleksiyona taşımış Raf Simons... Aradan kaç sezon geçse de hafızalara kazınacak, gelecekte bir çok tasarımcı tarafından esinlenilecek bir look yaratmış. Her zaman yaptığı gibi...

Son söz: Kimine göre Prada’nın ilkbahar yaz koleksiyonudur sezona damgasını vuran, bana göre Raf Simons imzalı Jil Sander’dır.

Erkeklerin Giymeyi Derhal Bırakması Gereken 10 Şey!

Erkekler nasıl giyinmeli ve artık neleri giymekten vazgeçmeliler?

Erkeklerin Giymeyi Derhal Bırakması Gereken 10 Şey!

10 - Hasta edici darlıkta takım elbiseler!
Dapdar pantolonlara sahip, kısa paçalı takım elbiseler, takım elbise değildir arkadaşlar. Kadınların takım ...

Erkeklerin Giymeyi Derhal Bırakması Gereken 10 Şey! Devamını Oku >>

Yorum Yapın!