2011 İlkbahar Yaz sezonunun ayakkabı trendi: flatform - womenist.net 

2011 İlkbahar Yaz sezonunun ayakkabı trendi: flatform

Chanel, Prada, Ann Demeulemeester, Derek Lam, Michael Kors, 3.1 Phillip Lim, Vena Cava gibi bir çok marka yaptı, moda dünyası da bu ayakkabılara flatform adını taktı. Babet (ballet flat) + platform = flatform. Ne kadar dahice değil mi?

None Her ne kadar dolgu topuk botlara ve sandaletlere bayılsam da, bu yeni ‘flatform’ trendine ben bile ısınamadım. Isınamamak hafif kaldı; şiddetle karşıyım çünkü çirkinler! Çirkin olmakla beraber, ne kadar rahat gözükseler de mantıken rahat olamazlar çünkü ayak kıvrımı olmadan sert ve düz bir platform üzerinde yürümek nasıl rahat olabilir ki?

None Geçen yaz ki platformlu ve topuklu ‘sabo’ trendini hatırlarsak (aslında sabo kelimesinin çirkinliği bile beni soğutmaya yetiyor), Alexa Chung’ın İngiliz Vogue’un 2010 Mart kapağında giydiği Chanel sabolardan sonra o trende karşı birazcık yumuşamıştım ama sadece fikire, kendimde uygulamaya değil... Sabo trendini de sadece bir sezonla fazla etrafta görmeden atlattık derken flatform trendi gelen gideni aratır tadında oldu... Şimdi her ne kadar bu flatformlardan Chanel de yapmış olsa da öyle bir yumuşama söz konusu bile değil...

None Her trend sevilecek, uygulanacak diye bir kaide yok tabi ki. Sonuçta kişinin kendi tarzına trendleri adapte edebilmesidir önemli olan ama bu flatformları Kate Moss da giyse benim düşüncem gene değişmeyecek, ondan eminim.

Bir erkek için dolgu topuk neyse benim için de flatform aynen öyle. Erkekler bu flatformları gördüklerinde dolgu topuk, babet ve Ugg’ların onlarda yarattığı etkinin kat ve kat fazlasını yaşayacaklar ve ben bu sefer ama sadece bu sefer onları haklı bulacağım...

Sevgililer Günü Özel: Kombin Önerisi!

Sevgililer gününde ne giyeceğinize hala karar veremediniz mi?

Sevgililer Günü Özel: Kombin Önerisi!

Siyah bluz:

Siyah kırmızıyla kombinleyebileceğiniz renklerden en iyisidir. Siyahın vereceği ağırlıkla gecenin anlam ve önemine dikkat çekebilirsiniz. 

Sevgililer Günü Özel: Kombin Önerisi! Devamını Oku >>

Yorum Yapın!